+905302184228

drbavsar@gmail.com

piezo burun estetiği

Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiğipiezo burun estetiği

Piezo burun estetiği yöntemi ile yapılan burun estetiği ameliyatlarında ultrasonik ses dalgaları yöntemiyle kemik kırılır. Yumuşak doku, sinir ve damarlar zedelenmez. Bu sayede ameliyat sonrasında morluk, şişlik ve baş ağrısı oluşmaz. Daha kısa sürede iyileşmenizi ve daha kısa sürede hastaneden taburcu olmanızı sağlar.

Piezo Nedir?

Sıkmak veya basmak anlamına gelen Yunan piezeinden kökünden türemiş bir kelimedir. Sağlık, müzik, sanayi gibi bir çok alanlarda kullanım alanı bulunmaktadır. Piezo cerrahisi ile yapılan burun estetiği ameliyatlarında ultrasonik ses dalgaları gönderilmesi yöntemiyle kemiklerin kırılması, yontulması, delinmesi, törpülenmesi gibi işlemleri yalnızca kemik doku üzerinde yapmaktadır. Yumuşak doku, kas, sinir gibi dokularda piezo cihazı kendiliğinden çalışmamaktadır. Bu sayede hem hastaların sağlığı güven altına alınmakta hem de piezo burun estetiği ameliyatı ile morluk, şişlik, baş ağrısı gibi istenmeyen durumların önüne geçilmektedir.

Piezo Cerrahisi nedir?

Piezo Kemik Cerrahisi , kemik dokusunun kesiminde piezoelektrik titreşimleri kullanan bir işlemdir . Süreç, Tomaso Vercellotti tarafından geliştirilmiş ve patentli olmuştur. Cihazın ultrasonik frekansını ayarlayarak, sert dokuyu işlemden etkilenmeyen yumuşak dokudan kesmek mümkündür . Düşük frekans, yumuşak doku değil, mineralli yapıların kesilmesini sağlar. Güç, çeşitli kemik yoğunluğu türleri için önceden ayarlanmış güç ayarları ile ayarlanabilir. Ucu, hassas kesiklerle temiz kesime izin verecek şekilde titreşir. Piezo cerrahisi ile yapılan burun estetiği ameliyatları ile de burun bölgesindeki kemiklerin hassas olarak kesimi sağlanmaktadır.

Piezo Burun Estetiği Faydaları

Piezo burun estetiği ameliyatlarında burun kırma, delme, törpüleme gibi bütün işlemler piezo cihazı denen, ultrasonik ses dalgaları ile titreşim göndermesi yöntemiyle, yumuşak doku, kas doku, sinir doku gibi kemik hariç diğer yapılarda çalışmayan cihaz yardımıyla yapılır. Bu sayede sayılan yumuşak dokular ameliyat esnasında kesinlikle zarar görmezler. Piezo burun estetiği ameliyatı olan hastalarda ameliyattan hemen sonra dahi şişlik, morluk, baş ağrısı gibi istenmeyen durumlar oluşmamaktadır. Piezo burun estetiği ameliyatı olan hastalar daha kısa sürede iyileşme olanağına sahip olmakla birlikte, hastanede kalma süreleri dikkate değer bir şekilde azaltmaktadır. Bir çok hastamız ameliyat olduğu aynı gün taburcu edebileceğimiz sağlık koşullarına kısa sürede kavuşmaktadır.

piezo burun estetiği

Kaynak:  Wikipedia.

admin

%d blogcu bunu beğendi: